هشدار به مؤدیان محترم مالیاتی و صاحبان مشاغل سراسر کشور

هشدار به مؤدیان محترم مالیاتی و صاحبان مشاغل سراسر کشور News
به اطلاع می رساند بنابر اخبار واصله ،اخیراً افرادی سودجو تحت عنوان مأمور مالیاتی یابا عناوینی همچون واسطه،دلال،کارچاق کن و... با استفاده از مدارک شناسایی جعلی وبا به نمایش گذاشتن مبالغه آمیز سربرگ‌های آرم‌دار سازمان امورمالیاتی کشور و بعضاً با آگاهی از نقاط ضعف افراد به واحدهای کسبی شهروندان مراجعه و با ذکر وعده و طرح مسائلی در زمینه تسهیل در امورمالیاتی آنها و برخورداری از تخفیفات مالیاتی، بخشودگی جرایم و غیره، به صورت مستقیم یا غیرمستقیم(ارائه شماره حساب شخصی خودبه مؤدیان) اقدام به طلب وجه ودرواقع با جعل عنوان از مردم اخاذی می نمایند.

لذا به منظور آشنایی شهروندان و تنویر افکار عمومی و پیشگیری از جرائمی که تحت پوشش مأموران قلابی صورت می پذیرد،توصیه های زیر می تواند گره گشای برخی مشکلات باشد:

1-شهروندان محترم همواره توجه داشته باشند که مأموران مالیاتی نمی توانند از مؤدیان درخواست وجه نقد به صورت مستقل نمایند و بدانند که هرگونه واریز مالیات می بایستی به حسابهای خزانه ای ادارات کل امور مالیاتی انجام پذیرد.

2-قبل از ارائه هر گونه پاسخ یا توضیح،از مأمورانی که به شکل مشکوک به شما مراجعه می کنند،کارت شناسایی بخواهند وبه دقت مندرجات کارت راملاحظه کرده و ضمن تطبیق عکس با صاحب کارت، به تاریخ اعتبار آن توجه کنند.

3-مؤدیان محترم مالیاتی و فعالان اقتصادی در مواجهه با افرادی که چنین خواسته هایی را مطرح می کنند باید هوشیار باشند وموارد مشکوک را سریع به واحدهای دادستانی انتظامی مالیاتی مستقر درادارات کل امور مالیاتی شهرواستان تهران که شماره تماس آنان در جدول زیر قید گردیده ،اطلاع دهند واز پرداخت هرگونه وجهی به آنان خودداری کنند و ضمناً سعی نمایند چهره آنها را به همراه مشخصات دیگر از قبیل شماره پلاک خودرو یا موتور سیکلت به خاطر بسپارند.

4-سازمان امورمالیاتی کشور برای برخورد با چنین سودجویانی،برنامه های ویژه ای در نظر دارد، اما این طرح زمانی موفقیت بیشتری در پی خواهد داشت که شهروندان محترم نیز در دو بخش پیشگیری و اعلام سریع به واحدهای دادستانی مستقر درادارات کل امورمالیاتی ذیربط اقدام نمایند.

5-بدیهی است عمل کردن به این توصیه ها از بسیاری از اخاذی ها جلوگیری می کند. 1393/02/15 10:23

/ 0 نظر / 11 بازدید